Ugens faste Program

Tirsdag
Kl  8.00 Morgenroning (efter aftale)

Onsdag
Kl. 16.00 Ungdomsroning
Kl. 18.00 Fælles roaften (Roning,Kajak,Polo)

Torsdag
Kl. 19.00 Instruktion for voksne roere (efter aftale)

Fredag
KL. 17.00 Kajakpolo for begynder og øvede

Søndag
Kl. 09.00 Roning med morgenmad (efter aftale)

 

 

 

 

 

 

 

Ture og andre Events
3. maj  – Hyttens Fødselsdag
23. juni – Skt. Hans Fest – Roklubben (Kirsten Futtrup)

 

 

 

Ture

 3. maj – 5. maj – Tur til Hytten (Uwe)

 30. maj  –  2. juni –  Kristi Himmelfartstur på Slien (Uwe)

 30. maj – 2. juni – Langtur på Gudenåen (Paul)

 1. juni –  Fælles tur på Slien (Eckerhardt)

 29, juni – 30. juni –  Langtur til Hytten (Paul)

 6. juli – Hamborg, tur på Elben (Paul)

 3. august – Tur til Fænø (Bjørn Rasmussen)

 17. august – Tur til Nedre Eideren (Eckerhardt)

 14. september – Tur til Årø og Bogø (Eckerhardt)

 

 

 

Stævner

 

4. & 5. maj – DT 1 Kajakpolo

 

 

 

25. & 26. maj –  DT2 Kajakpolo

 

 

 

14. & 15. juni – DT3 Kajakpolo

 

 

 

10. & 11. august –  4 Kajakpolo

 

 

 

15. september –  DT 5 Kajakpolo

 

Ans. Poloafdeling

 

 

 

 

 

 

 

 


Ugens faste Program


Tirsdag
Kl 08.00 Morgenroning (efter aftale)
Onsdag
Kl. 16.00 Ungdomsroning
Kl. 18.00 Fællesroaften (Roning,Kajak,Polo)
Torsdag
Kl. 19.00 Instruktion for voksne roer (efter aftale)
Fredag
KL. 17.00 Kajakpolo for begynder og øvede
Søndag
Kl. 09.00 Roning med morgenmad (efter aftale)

Ture og andre Events
03.5.19 Hyttens Fødselsdag
23.6.19 Skt. Hans Fest – Roklubben
Ans. Kirsten Futtrup
Ture

  1. – 05.05.19 Tur til Hytten (Uwe)
    30.05. – 02.6.19 Kristi Himmelfartstur på slien (Uwe)
    30.05. – 02.6.19 Langtur på Gudenåen (Paul)
    01.6.19 Fælles tur på slien (Eckerhardt)
    29-30.6.19 Langtur til Hytten (Paul)
    06.07.19 Hamborg, tur på Elben (Paul)
    03.8.19 Tur til Fænø (Bjørn Rasmussen)
    17.8.19 Tur til Nedre Eideren (Eckerhardt)
    14.9.19 Tur til Årø og Bogø (Eckerhardt)
    4-5.5.19 DT 1 Kajakpolo
    25-25.5.19 DT2 Kajakpolo
    14-15.6.19 DT3 Kajakpolo
    10-11.8.19 DT 4 Kajakpolo
    1.9.19 DT 5 Kajakpolo
    Ans. Poloafdeling